wtorek, 5 lipca 2016

Rynny miedziane

Rynny miedziane
W ofercie producenta systemu rynien ciągnionych wykonanych z metalu o profilu prostokątnym najczęściej kupowane są te wykonane ze stali lub aluminium (z możliwością powlekania w wybranym kolorze). Jednak popularnością cieszą się również rynny wykonane z blachy miedzianej.

Rynny z miedzi są produktem specyficznym. Dzięki swoim właściwościom technicznym, nie wymagają dodatkowej konserwacji i czyszczenia.

Najczęściej wykorzystuje się je do orynnowania budynków nietypowych i niemieszkalnych, jak zabytki czy wieże, a to wszystko dzięki niebywałej trwałości. Mogą one swobodnie służyć nawet kilkaset lat bez konieczności remontowania. Jednakże w obecnych czasach coraz częściej i prywatni inwestorzy instalują systemy rynnowe wykonane z miedzi na domach jednorodzinnych. Szczególnie efektownie prezentują się w sytuacjach, gdy nabywca zamówił również pokrycie dachowe wykonane z miedzi (oraz niekiedy parapety zewnętrzne), wtedy do wszystkie elementy dachowe i pozostałe akcesoria starzeją się w jednym tempie i nabierają pięknej patyny dodającej jedynie szlachetności.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza